Doç. Dr. Atilla Yılmaz

atillayilmaz@hotmail.com

Atilla YILMAZ – Kısa Özgeçmiş

1974 Hatay doğumlu olan Atilla YILMAZ 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun olarak doktor unvanını almış 2013 yılında ise Mustafa Kemal Üniversitesi’ndeki uzmanlık eğitimini tamamlayarak Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi uzmanı olmaya hak kazanmıştır. Mecburi hizmet görevini Bayburt Devlet Hastanesinde tamamladıktan hemen sonra Mustafa Kemal Üniversitesi Beyin ve Sinir cerrahisi A. D.’da yardımcı doçent olarak hizmet vermeye başlamış 2019 yılından itibaren de Doçentlik unvanını almaya hak kazanmıştır. 2015 ve 2019 yıllarında Koç Üniversitesi Hastanesi ve Amerikan Hastanesinde. Prof. Dr. Ali Fahir ÖZER’in gözetmenliğinde özellikle omurga cerrahisi konusunda “Clinical Fellowship” olarak, 2016 ve 2017 yıllarında üst üste iki yıl Florida Üniversitesi Hareket Bozuklukları Merkezi ve Florida Üniversitesi Hastanesinde Prof. Dr. Michael OKUN ve Prof. Dr. Kelly FOOTE ile özellikle derin Beyin Stimülasyonu ve Nöromodülasyon uygulamaları konusunda “Observer” olarak çalışmıştır.

Yurt içi ve yurt dışı olmak üzere çok sayıda makaleleri, 150’den fazla konferans bildirisi ve çok sayıda kitap ve kitap bölümü yazarlıkları olan Atilla Yılmaz halen birçok dergide Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi alanında editör kurulu üyeliği ve hakemlik görevlerini sürdürmektedir.

Özellikli ilgi alanları arasında Fonksiyonel Cerrahi, Nöromodülasyon Uygulamaları (Derin Beyin Stimülasyonu (beyin pili), spinal kord stimülasyonu (omurilik pili), sakral stimulasyon (mesane pili), baklofen pompası, vagal sinir stimülasyonu) gelmektedir, bununla birlikte Savaş Cerrahisi konusunda da oldukça deneyimlidir.

Nöromodülasyon ameliyatlarının eğitimi konusunda Yurt içinden ve başta Ortadoğu ve Arap ülkeleri olmak üzere yurt dışından (Rusya, Hırvatistan, S. Arabistan, Lübnan, Libya, Dubai, Fas, İran vs.) çok sayıda gözlemcisi mevcut olup ülke çapında birçok yeni nöromodülasyon merkezinin açılmasına öncülük etmiştir. İyi derecede İngilizce ve Arapça bilen ve profesyonel düzeyde bilgisayar kullanabilen Atilla Yılmaz evli ve iki çocuk babasıdır. Halen İstanbul Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi A. D.’ da Doçent Doktor unvanı ile hizmet vermektedir.

    Doç. Dr. Atilla Yılmaz