Soru Sor


Beyin Pili Masrafı Nedir?

Beyin Pili ameliyatnın masrafı hastaneden hastaneye değişiklik göstermektedir, ancak ülkemizde SGK güvencesi altında olduğu ve üniversite hastanelerinde daha makul oranlarda fark ücreti çıkacağı bilinmelidir. Merkezimiz oldukça makul fiyat farkları ile beyin pili ameliyatı hizmetini sunmaktadır.

Beyin Pili Yaş Sınırı Nedir?

Merhabalar

Beyin pili ameliyatında yaş sınırı 80'dir, ancak tek önemli şey yaş sınırı olmayıp kişinin genel durumunun da önemli olduğu unutulmamalıdır.

Doç. Dr. Atilla YILMAZ

Beyin pili ameliyatı kimlere yapılır?

Merhabalar öncelikle sorunuz için teşekkür ederim.

Parkinson hastalığında; En az 5 yıllık hastalık geçmişi olanlarda, İlaç tedavisinin artık yetersiz olduğu durumlarda, 

İlaç yan etkilerinin başlaması sebebiyle ilaç dozunun yükseltilemediği durumlarda. Distoni (istemsiz kasılma) hastalığında ilaç tedavisinin veya Botoks tedavisi gibi girişimlerin yetersiz kaldığı durumlarda. Titreme (Esansiyel Tremor) hastalığında ise İlaç tedavisinin artık yetersiz olduğu durumlar ve İlaç yan etkilerinin başlaması sebebiyle ilaç dozunun yükseltilemediği durumlarda başarıyla uygulanmaktadır.

Doç. Dr. Atilla YILMAZ

Beyin Pilini devlet karşılıyor mu?

Merhabalar öncelikle sorunuz için teşekkür ederim;

Beyin Pili ameliyatı ülkemizde üniversite hastanelerinde ve 3. basamak sağlık kuruluşlarında SGK güvencesi altında olup kabul edilebilir bir farkla gerçekleştirilebilmektedir.

Doç. Dr. Atilla YILMAZ

Baklofen ameliyatının ücreti nedir?

Merhabalar öncelikle sorunuz için teşekkür ederim;

Baklofen pompası ameliyatı ülkemizde üniversite hastanelerinde ve 3. basamak sağlık kuruluşlarında SGK güvencesi altında olup kabul edilebilir bir farkla gerçekleştirilebilmektedir.